DEMİR ESASLI MALZEMELERİN TAŞINMASI

Üretim süreçlerinde otomasyonun giderek daha çok kullanılır olduğu bu dönemde, bilgisayarlar, mekanik kollar, elektromanyetik ya da süreklilik özelliği taşıyan elektro mıknatıslar, pek çok kaldırma ve taşıma faaliyetinde operatörlerin yerini almaktadır. Çalışma (ve de verimlilik) kavramlarının kendileri bile değişmektedir. Bu itibarla, demir esaslı malzemelerin (üretim ortamlarında, depolarda, açık hava depolarında veya limanlarda) taşınması işlemini, halatlar, zincirler ve kancalar, dolayısıyla bir ya da daha fazla operatör gibi unsurlardan oluşan geleneksel sistem çerçevesinde düşünmek mümkün değildir. Üstelik son dönemde getirilen normlar, demir esaslı malzemeler kaldırılırken klasik filmaşin(tel) kullanımını yasaklamıştır.


Çoğu zaman sıcak olan malzemelerin insanlara yakınlığından dolayı can güvenliği gibi önemli bir noktanın yanı sıra, verimlilik de bu konuda önemli bir rol oynamaktadır.
37 yıllık faaliyet sürecinde, Gauss Magneti aşağıdaki gerekleri yerine getirecek en iyi teknik çözümleri bulmak adına bir dizi çalışma, deney ve uygulama geliştirmiştir:


• Hem insanlar hem de malzemeler için en üst düzey taşıma güvenliği ve güvenilirliği elde etmek.
• Tek bir kontrol noktasından yapılan her tür taşıma / manipülasyon türü için en iyi teknik-ergonomik çözümlere yoğunlaşmak.
• Gitgide sertleşen bir rekabetin yaşandığı uluslararası piyasada rekabet gücünü artırabilmek adına, nihai ürün maliyetiyle ilişkili bir masraf oluşturan taşıma maliyetlerini en aza indirmek.


Bugün, Gauss Magneti tüm demir esaslı malzemelerin kaldırma ve taşınma işlemleri için eksiksiz bir manyetik ekipman gamı sunmaktadır. Ürünler üzerine tıklayarak, hâlihazırda elverişli olan pek çok teknik çözüme erişebilirsiniz.